Film na Kozetce
Zaczynamy nowy sezon!
29 września  Niedziela  14.00
Kwiat wiśni i czerwona fasola
Naomi Kawase
Kwiat wiśni i czerwona fasola to poruszająca, prowadzona w niespiesznym tempie opowieść o nieradzeniu sobie z trudną sztuką pieczenia naleśników i ciążącą przeszłością, a kiedy na drodze bohater filmu spotyka starą kobietę...
Film czterokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach. Zebrał doskonałe recenzje, opisujące go jako kameralne arcydzieło emanujące japońskim pięknem i urodą przyrody.
header-image
Reżyser
Naomi Kawase
Japońska reżyserka, scenarzystka, montażystka i producentka filmowa.Jej pierwszym pełnometrażowym filmem był Suzaku (1997). Obraz przyniósł jej Złotą Kamerę za najlepszy debiut reżyserski na 50. MFF w Cannes. Kawase, mając wówczas 28 lat, stała się najmłodszym laureatem w historii tej nagrody.Od tamtego czasu jej filmy stale goszczą w programie canneńskiego festiwalu. Największym sukcesem cieszył się Las w żałobie (2007), który na 60. MFF w Cannes zdobył Grand Prix.
logo-top
W dyskusji po filmie uczestniczą:
Agata Włodarczyk
Agata Włodarczyk
Psycholożka międzykulturowa i filolożka polska, naukowo zajmuje się kulturami fanowskimi oraz komiksem japońskim. Publicystka, redaktorka, edytorka; o komiksach, literaturze młodzieżowej oraz kinematografii pisze dla kilku ogólnopolskich portali poświęconych popkulturze.
 
Ewa Głód
Ewa Głód
Psychoanalityczka należy do Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. W poprzedniej kadencji była prezeską PTPa. Od wielu lat zaangażowana w rozwijanie życia naukowego i rozpowszechnianie myśli psychoanalitycznej. Klinicznie pracuje zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi.
 
Justyna Świerczyńska
Moderatorka
Spotkanie prowadzić będzie Justyna Świerczyńska. Psycholożka, psychoterapeutka i teatrolożka. Doktor nauk humanistycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prezes Fundacji MU. Animator wielu projektów z dziedziny psychologii i kultury. Prowadzi prywatną praktykę w Gdyni, gdzie pracuje z dorosłymi i dziećmi.
  
logo-top
Do końca roku zapraszamy na jeszcze dwie projekcje:
27 paź. i 17 lis.

image29
Kino i Psychoanaliza

Niedziel 29 września o 14.00 w Sopocie
w Teatrze na Plaży, ul. F. Mamuszki 2
Aby uniknąć kolejki przed filmem proponujemy internetowy zakup biletów: Kasa biletowa online
Joanna Prendota, Justyna Świerczyńska, Grażyna Zajder, Magda Żylicz
Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz   Urząd Miasta w Sopocie.
Zapraszamy na naszą stronę internetową i na  Facebooka.
Osoby które chcą się (lub swoich przyjaciół) zapisać na listę mailingową Filmu na Kozetce proszę przysłać maila na adres filmnakozetce@gmail.com   z dopiskiem tak.  Osoby które chcą się wypisać z naszej listy mailingowej proszone są o mail na powyższy adres z dopiskiem nie.